Bezdrátové sítě – WiFi

MABI Information Security Systems s.r.o.

Bezdrátové sítě v podnikovém prostředí jsou v dnešní době velice aktuální téma. S narůstající penetrací chytrých telefonů, tabletů a přenosných počítačů mezi uživatele je čím dál tím důležitější zajistit spolehlivý, bezpečný a komfortní provoz bezdrátové sítě. Našim zákazníkům takové bezdrátové technologie dokážeme zprovoznit. V závislosti na počtu připojovaných zařízení a požadavcích na bezpečnostní fuknce jsme schopni dodat řešení s kontrolerem (Aruba Mobility Controller) nebo bez kontroleru (Aruba Instant):

Řešení s kontrolerem

Aruba Mobility Controller 650Centrálním mozkem WiFi sítě Aruba Networks je kontroler (případně soustava kontrolerů), který se stará o bezproblémový běh celé bezdrátové sítě. Je přitom lhostejné, jedná-li se o bezdrátovou síť v rámci jedné budovy nebo o síť v rámci města či celé ČR. Aruba Mobility Controller ve všech případech umožňuje pohodlnou centrální správu, aktualizace a monitoring přístupových bodů. Naprosto odpadá starost s nastavením vysílacích frekvencí AP vzhledem ke zdrojům rušení WiFi signálu, protože toto dělá kontroler pro celou síť neustále a automaticky. Výsledkem je vynikající datová propustnost a stabilita připojení.

Řešení také umožňuje integraci s Active Directory (nebo obecně s RADIUS serverem) a dokáže tak individuálním uživatelům či skupinám přiřazovat například firewallová pravidla a VLAN. Mezi další bezpečnostní funkce patří podpora pro Air Monitor, kdy lze přístupový bod dočasně či trvale využívat jako aktivní skener bezdrátového provozu. Kontroler dokáže informace z Air Monitoru nejen předat správci, ale dokáže i aktivně zahájit obranu před útočníkem (intenzivním zarušením frekvencí na kterých útočník operuje).

V kombinaci s Aruba Clear Pass lze také realizovat BYOD politiku a umožnit tak bezpečný provoz soukromých výpočetních prostředků v podnikové síti.

Řešení bez kontroleru

Požadavky na vytvoření bezdrátové sítě menšího rozsahu (do 16 přístupových bodů) realizujeme pomocí technologie Aruba Instant. Výhodou této technologie je extrémní jednoduchost správy a s tím související rychlost nasazení. V žádném případě však není snížená bezpečnost tohoto řešení. Další vynikající vlastností tohoto řešení je možnost budoucího upgrade na plnohodnotné řešení s Aruba Mobility Controllerem.